Wyślij

Aktualności na e-mail.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o tym co dzieje się w przedszkolu zostaw nam swój adres e-mail.


3600 m2 własnego, bezpiecznego terenu rekreacyjnego: urządzeń dla dzieci, wypielęgnowanej trawy, przyjemnej roślinności.

Dzieci oprócz rekreacji na doskonale wyposażonym i bezpiecznym placu zabaw (o powierzchni 600 m kw.), mają do dyspozycji 3000m2 zielonego ogrodu wyposażonego w piaskownice, karuzelę, huśtawki, równoważnie, ogródek z pomidorami, malinami i truskawkami, oraz w mały sad owocowy. Odwiedzają także pobliskie tereny zielone. Bardzo dbamy o nasze ogrody, dzięki czemu nigdy nie są "zabłoconym klepiskiem", a istną oazą zieleni z miękką trawą. Latem dzieci korzystają z atrakcji wodnych, kocyków i hamaków, a przed słońcem sa zabezpieczone przez duże, stabilne parasole. 

Każde wyjście na spacer, obok wypoczynku, gier i zabaw, pobudza dziecięce zainteresowanie i instynkty badawcze. Dzieci wraz z nauczycielami obserwują zmieniające się pory roku, zjawiska atmosferyczne i przyrodnicze, a także zmiany całego otoczenia. Przyglądają się, porównują, szukają różnic i podobieństw, opisują otaczający je świat, a nauczyciele starają się wzbudzić w dzieciach ciekawość i radość odkrywania świata. Dlatego tak ważne jest, aby być blisko przyrody – czy przez wychodzenie na dwór, czy przez możliwość obserwacji otoczenia przez przestronne okna.

Jeśli tylko warunki atmosferyczne na to pozwalają, dzieci codziennie wychodzą na świeże powietrze. Mżawka, pochmurne niebo, czy śnieg nie są przeszkodą do wyjścia. Zachowujemy jednak zdrowy rozsądek. Zostajemy w budynku, gdy temperatura spada poniżej -10 stopni oraz gdy pada ulewny deszcz, wieje silny wiatr, jest gołoledź lub duża wilgotność przy niskiej temperaturze. Przeszkodą jest również smog. Chcąc mieć precyzyjne dane o stanie jakości powietrza przy naszym budynku, zakupiliśmy czujnik jakości powietrza, i wychodzimy tylko wtedy, gdy jakość powietrza jest dobra lub średnia (kolor zielony lub pomarańczowy). Link do mapy online i pomiarów naszego czujnika: https://airly.eu/map/pl/#52.34995,21.20932,i2463

przedszkole kobyłkażłobek słoneczna polana kobyłkaprzedszkole kobyłka

 

Widget by : All Blogging Tips