Wyślij

Aktualności na e-mail.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o tym co dzieje się w przedszkolu zostaw nam swój adres e-mail.


Ekologiczna kuchnia SLOW-FOOD z jakościowych, sezonowych składników. Z miłością do jedzenia :)

GOTUJEMY SAMODZIELNIE. Nie odgrzewamy zamrożonych półproduktów, nie podajemy zimą plastikowych pomidorów ! Podajemy dziecom prawdziwe SLOW-FOOD: własnoręcznie robiony hummus z pieczoną przez nas ciabatą, zupę ogórkową z własnego przecieru, kompot z ekologicznego suszu. Ograniczamy spożycie mięs, podajemy w tygodniu dwa posiłki wegetariańskie (jeden z naszych hitów to kotlety gryczane), dwa mięsne, i jeden rybny. Zamawiamy ryby wyłącznie z certyfikowanych hodowli, podajemy jajka z wolnego wybiegu, kupujemy kurczaka zagrodowego. Inspirujemy się kuchnią włoską.

Zapewniamy trzy (nielimitowane) posiłki dziennie, owoce na drugie śniadanie oraz kanapi na późny podwieczorek. Cały czas dostępna jest woda. 

W przypadku dzieci z alergią pokarmową zapewniamy dietę polegającą na wykluczeniu z jadłospisu produktów powodujących alergię. Tygodniowe jadłospisy udostępniane są na tablicy informacyjnej w holu, oraz online. Jadłospis wraz z wartościami odżywczymi jest opracowywany przez profesjonalnego dietetyka – specjalistę żywienia zbiorowego dzieci. Dysponujemy nowoczesnym, przestronnym i bezpiecznym zapleczem gastronomicznym. Podlegamy kontrolom Sanepid-u, zatrudniamy kucharzy i pomoce kuchni.

Czas jedzenia jest także czasem nauki. Wspólne posiłki w jadalni dają dzieciom możliwość poznania zasad dobrego zachowania przy stole, a także uczą samodzielności w posługiwaniu się sztućcami, nakładaniu sobie dań czy nalewaniu napojów. Nie wyręczamy dzieci w tych czynnościach – pomagamy im wykonać je samodzielnie.

Dzieci mają możliwość także stałego poznawania prawidłowych nawyków żywieniowych – dzięki zajęciom kulinarnym, samodzielnemu przygotowywaniu własnych potraw czy częstowaniu nimi innych dzieci. W naszym przedszkolu dzieci są zachęcane do jedzenia, ale nigdy nie są do niego zmuszane.

własna kuchnia przedszkole kobyłkawłasna kuchnia przedszkole kobyłkawłasna kuchnia przedszkole kobyłkawłasna kuchnia żłobek kobyłkawłasna kuchnia żłobek kobyłkawłasna kuchnia żłobek kobyłkawłasna kuchnia przedszkole kobyłka


Widget by : All Blogging Tips