Wyślij

Aktualności na e-mail.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o tym co dzieje się w przedszkolu zostaw nam swój adres e-mail.


Metody wiodące w Słonecznej Polanie:

 • Metoda Projektów Badawczych 
  Umożliwia dzieciom poznawanie świata dzięki ich własnej aktywności, dzieci i nauczyciel pracują nad własnym, wspólnie wybranym projektem (np. Książka, Szklarnia, Dinozaury, Mrowisko, itp), stawiając pytania i hipotezy, oraz weryfikując je.

   

 • Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne
  Wspomaga rozwój społeczny i emocjonalny dziecka, pozwalająca mu lepiej orientować się w schemacie własnego ciała i w przestrzeni, jak również płynnie nawiązywać bliskie kontakty z innymi dziećmi podczas ćwiczeń i zabaw.

  16700431_1264825836938026_1123904852825994933_o
   

 

 

 

 

 

 • Metoda Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz
  Wspiera integrację percepcyjno-motoryczną funkcji wzrokowych, słuchowych i dotykowych, wielosensoryczne wprowadzanie dziecka w świat pisma.

   

   

 • Metoda Matematyki Dziecięcej prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej
  Sprzyja stymulowaniu uzdolnień matematycznych u dzieci, przygotowuje je do nauki matematyki w szkole, sprzyja rozwojowi inteligencji operacyjnej. 
   
 • Metoda Edukacji przez Ruch (EPR: Education Through Movement) Doroty Dziamskiej
  Polega na wykorzystaniu spontanicznej aktywności i radości dzieci na zajęciach. Jest to integracja ciała ze zmysłem w rytm dobranej przez dorosłą osobę muzyki. W trakcie pracy synchronizujemy pracę mózgu, wspomagamy koncentrację oraz polisensoryczne poznawanie, rozwijamy się emocjonalnie, społecznie i poznawczo.
  16684270_1264833926937217_7843959193313010909_n
   

 

 

 

 

 • Elementy pedagogiki Marii Montessori*
  Kształtują samodzielność, wzmacniaja wewnętrzną motywację, ćwiczenie cierpliwości, koncentracji.  
  brązowe schody montessori

 

 

 

 

 

*Stworzony przez włoską lekarkę i pedagożkę program jest holistyczną koncepcją pedagogiczną, która obejmuje obszerne strefy rozwoju dziecka: specyficzne pomoce dydaktyczne, specyficzne zasady pedagogiczne, koncepcje kary i nagrody, wizję wychowania, przygotowane otoczenie, rolę nauczyciela, organizację grup, wychowanie religijne i wiele innych kwestii. Nie jesteśmy przedszkolem montessoriańskim, którego funkcjonowanie poddane jest sztywnym regułom sprzed 100 lat. Będąc po odpowiednich kursach, mogliśmy wybrać z metody to, co najbardziej wartościowe, i atrakcyjne dla współczesnego dziecka. Jesteśmy przedszkolem wykorzystującym elementy montessori. Korzystamy głównie z materiału dydaktycznego (tzw. materiał rozwojowy). W naszych salach znajdują się "kąciki montessori", prowadzimy bloki pracy własnej, oraz lekcje ciszy. Regularnie prowadzimy instruktaże dla poszczególnych grup na temat pracy z pomocami rozwojowymi montessori.

Program: podstawa programowa +

Podstawę programową, nadawaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, uzupełniamy w działania dodatkowe, takie jak atrakcyjne programy roczne (np. Dzieciaki kochają zwierzaki, Jak to jest zrobione, Bezpieczny przedszkolak, Podróże po Europie) oraz programy wakacyjne (np. Indiańskie lato, Lato w zgodzie z naturą, itp.). Stwarzamy możliwość kontaktu ze sztuką – stałym elementem są koncert muzyki klasycznej, oraz wyjazdy do teatru. Rozwijamy ekspresję dziecka także przez sztuki plastyczne, wokal, recytację, oraz związane z tym konkursy. 

"Słoneczna Polana" to miejsce metod aktywnych i podążających. 


Widget by : All Blogging Tips