Nie tylko rozwijamy u dzieci umiejętności plastyczne, muzyczne, ruchowe, etc., ale również dbamy o przekazywanie im – wspólnie z rodzicami – wartości etycznych. Regularnie podejmujemy starania, aby dawać dzieciom mozliwość czynienia dobra i doświadczania pięknych wartości, choćby takich jak pomoc słabszym. Dlatego właśnie przyłączamy się, jak również sami organizujemy różne akcje o charakterze charytatywnym i pomocowym.

W roku 2016/17 ponownie wsparliśmy SZLACHETNĘ PACZKĘ, pomagajac samotnej mamie z Wołomina. Uczniowie zorganizowali zbiórkę GÓRY GROSZA, zbierając ponownie kwotę ok. 500 zł, na rzecz wychowanków Domów Dziecka. W ramach projektu UNICEF „Wszystkie kolory świata” uczniowie, wraz z rodzicami, własnoręcznie zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki. Dochód z ich sprzedaży przeznczony został dla rówieśników w Sierra Leone, w postacji dofinansowania szczepionek.

W roku 2015/16 uczniowie zorganizowali kiermasz  pięknych szklanych ozdób. Wszystkie zebrane pieniądze przekazaliśmy na konto Fundacji Mam Marzenie, aby wspomóc leczenie Piotra (Eryka) Sulej – mieszkańca Kobyłki.

1W roku 2014/15 włączyliśmy się w ogólnopolską akcję pomocy najbiedniejszym "SZLACHETNA PACZKA" Wspomogliśmy 3 rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Zakupiliśmy m.in. odzież, środki czystości oraz żywność. Paczki trafiły do rodzin z Wołomina.

Uczestniczyliśmy także w akcji GÓRA GROSZA, w której zebraliśmy 508 zł i 40 groszy, aby wesprzeć dzieci z Domów Dziecka.

Wiosną zbieraliśmy MAKULATURĘ – przekazaliśmy ją Bibliotece Publicznej w Kobyłce na zakup nowych książek. Po raz kolejny wsparliśmy także DOM SAMOTNEJ MATKI W ZIELONCE.

Emotikon sm

dom samotnej matki_podziekowanieW roku 2013/2014 po raz kolejny zbieraliśmy makulaturę na budowę studni w Sudanie. Tym razem zebrane papiery pojechały naszym własnym transportem aż do parafii na warszawskim Mokotowie, gdzie wrzucone zostały do podstawionych kontenerów. Z kolei z okazji tegorocznych Świąt Wielkiej Nocy zorganizowaliśmy Wielkanocny Kiermasz Charytatywny. Nasze przedszkolaki pod okiem wychowawców stworzyły urocze ozdoby wielkanocne, które sprzedawaliśmy "co łaska" na otwartym kiermaszu. Wynik naszej czterodniowej zbiórki to 743 zł i 91 gr !! Do tej sumy dołączyło się również bezpośrednio Przedszkole Słoneczna Polana – kwotę zaokrągliliśmy do 1000 zł. Zebrane pieniądze przekazaliśmy na rzecz Domu Samotnej Matki w Zielonce, kupując wskazane przez DSM najpotrzebniejsze rzeczy: mleko w proszku oraz pieluchy.

W roku 2012/2013 przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej, katolickiej akcji charytatywnej „Makulatura na Misje”Pieniądze ze sprzedaży makulatury są przekazywane na budowę studni w Sudanie Południowym. Akcję kilka lat temu zainicjowało Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (oddział łódzki), skąd rozprzestrzeniła się ona na cały kraj. Inicjatywę podejmowano w wielu miastach Polski. Makulaturę oddaliśmy do kontenerów udostęnionych w kobyłkowskiej parafii św. Trójcy. Za pieniądze ze sprzedaży makulatury do tej pory w Sudanie Południowym zbudowano 6 studni.