wielka przygoda edukacyjna w słonecznej polaniePrzedszkole Słoneczna Polana rozpoczęło swoją działalność w IX 2012 r., przebojowo wchodząc na lokalny rynek edukacyjny, i wprowadzając w jego krajobraz nową jakość profesjonalnej opieki nad dziećmi. Mając doskonałe warunki lokalowe, mogliśmy od razu skupić się na innych ważnych aspektach działalności, stawiając sobie za motto wysoką jakość i rzetelność, oraz dużo od siebie wymagając.

Każdy rok to coraz większe zaufanie rodziców, z których niektórzy są z nami nieustannie od 2012 r., czy to z uczniami w klasach szkolnych, czy to z młodszymi dziećmi w przedszkolu. To także bezcenne zaufanie zespołu, w którym nadal pracuje wiele osób, zaczynających w 2012. Każdy rok to także nieustanny rozwój infrastruktury i oferty, jak również sluteczne pozyskanie środków unijnych, o których więcej tu: http://slonecznapolana.edu.pl/terapie-3/o-projekcie/ To także nowe placówki: żłobek oraz szkoła podstawowa, działająca aktywnie od IX 2015 r., sprofilowana na rozwój kompetencji informatycznych. Szkoła Słoneczna wyróznia się równiez tym, że uzyskuje liczne granty; oraz dofinansowanie z Unii Europejskiej. Więcej o Szkole na stronie: www.szkolasloneczna.edu.pl

W ciągu tych kilku lat trudnej, lecz facynującej przygody tworzenia dla Państwa dzieci najlepszych warunków, zrodziła się koncepcja edukacji przyjaznej dziecku. W edukacji młodych ludzi dążymy do tego, aby Państwa najukochańsze dziecko rozumiało świat, który go otacza i potrafiło sobie w nim poradzić. Aby rozumiało innych i swoje emocje oraz potrafiło je wyrażać. Aby radziło sobie ze smutkiem, gniewem, zazdrością. Aby było asertywne i potrafiło z szacunkiem odmówić, nawet dorosłemu. Aby dzieliło się sukcesami i akceptowało porażki. Aby było wytrwałe. Aby współpracowało w grupie. Aby lubiło siebie i innych. Aby ciekawiły je świat i nauka. Z tymi założeniami, przy troskliwych warunkach organizacyjnych, z umiejętnościami dobrych nauczycieli, oraz przy współpracy Rodziców, każde nasze dziecko rozwija się w najlepszy możliwy dla siebie sposób. A to, czego Państwa dziecko doświadcza w latach najmłodszych, to, w jakim otoczeniu spędza swoje dni, jest fundamentem jego dorosłego życia.

Serdecznie zapraszamy do świata przyjaznej edukacji.