Wyślij

Aktualności na e-mail.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o tym co dzieje się w przedszkolu zostaw nam swój adres e-mail.


3000 m2 własnego, bezpiecznego terenu rekreacyjnego: urządzeń dla dzieci, wypielęgnowanej trawy, przyjemnej roślinności.

Dzieci oprócz rekreacji na doskonale wyposażonym i bezpiecznym placu zabaw (o powierzchni 450 m kw.). mają do dyspozycji 2500m2 zielonego ogrodu wyposażonego w piaskownice, karuzelę i liczne huśtawki, odwiedzają też pobliskie tereny zielone. Każde wyjście na spacer, obok wypoczynku, gier i zabaw, pobudza dziecięce zainteresowanie i instynkty badawcze. Dzieci wraz z nauczycielami obserwują zmieniające się pory roku, zjawiska atmosferyczne i przyrodnicze, a także zmiany całego otoczenia. Przyglądają się, porównują, szukają różnic i podobieństw, opisują otaczający je świat, a nauczyciele starają się wzbudzić w dzieciach ciekawość i radość odkrywania świata.

Dlatego, jeśli tylko warunki atmosferyczne na to pozwalają, dzieci codziennie wychodzą na podwórko. Mżawka, pochmurne niebo, czy śnieg nie sprawiają, że zostajemy w budynku, lecz wychodzimy, chcąc pokazać dzieciom jaki jest świat wokół nich. Zachowujemy jednak zdrowy rozsądek. Wychodzimy jedynie gdy temperatura nie przekracza -10 stopni oraz gdy nie pada ulewny deszcz i nie wieje silny wiatr.

przedszkole kobyłkażłobek słoneczna polana kobyłkaprzedszkole kobyłka

 

Widget by : All Blogging Tips