Wyślij

Aktualności na e-mail.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o tym co dzieje się w przedszkolu zostaw nam swój adres e-mail.


Wychowawca klasy II
mgr Agnieszka Królik
Absolwentka Pedagogiki o specjalności Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada stopień nauczyciela kontraktowego. Od czterech lat w zespole „Słonecznej Polany".

Zajmowała się prowadzeniem badań i pisaniem pracy na temat „Wpływ niepowodzeń szkolnych na akceptację i odrzucenie dzieci w klasach szkoły podstawowej”. Posiada wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu pracy Metodą Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz (zrealizowany I i II stopień kursu), ometody Dziecięcej Matematyki prof. Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej, oraz Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Korzysta z materiałów rozwojowych metody Montessori, zwłaszcza w obszarze języka i matematyki. Ukończyła kursy: Edukacja matematyczna przyjazna dziecku i nauczycielowi, Empatia i oddziaływanie na innych ludzi, Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, Wprowadzenie do pedagogiki Montessori, Przedszkolny System Wychowawczy – całoroczny projekt Przedszkola Słoneczna Polana na rok 2014, Rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych u dzieci, Wyciszanie dziecka nadpobudliwego w oparcu o ćwiczenia metody integracji sensorycznej.

W swojej pracy kieruje się jedną z myśli Marii Montessori, wierząc że każde dziecko jest inne i powinno rozwijać się według stworzonych przez siebie indywidualnych planów rozwojowych, gdyż w planach tych zapisane są jego możliwości, kompetencje i umiejętności, umożliwiające mu naukę samodzielną i efektywną. Opiera się na tym, co interesuje dziecko, pobudza jego ciekawość, co sprzyja jego uniesieniom i sprawia mu satysfakcję, a tym samym prowadzi do sukcesu.

Spotkania z dziećmi są dla niej nie tylko pracą, ale także pasją. Cieszy ją wspólne odkrywanie z nimi tego, co nowe i nieznane. Będąc w codziennym kontakcie z dziećmi stara się nie tylko rozwijać ich umiejętności komunikacyjne, ale także uważnie słuchać tego, co mówią jej podopieczni, ubierając treść w słowa, a także tego, co starają się czasem powiedzieć gdzieś między wierszami…

Jej motto przewodnie to słowa Janusza Korczaka: "Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało."

W wolnym czasie miłośniczka teatru oraz aktywnego wypoczynku w plenerze.

Nauczyciel wspomagający w klasie II, Terapeuta
mgr Aleksandra Kuklewicz
Absolwentka kierunku Pedagogika Ogólna oraz kierunku Pedagogika – specjalność Edukacja i rehabilitacja osób niepełnosprawnych, uzyskane na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada również stopień licencjacki z fizjoterapii, zdobyty na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Posiada stopień nauczyciela kontraktowego. Od czterech lat w zespole „Słonecznej Polany"

Ma uprawnienia tłumacza – przewodnika osoby głuchoniewidomej, odbyła kurs z diagnozy i terapii dzieci z autyzmem. Jest zafascynowana Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne (zrealizowała I i II stopień kursu). Jej zajęcia z gimnastyki Sheerborne cieszą się wśród dzieci i rodziców ogromnym powodzeniem. W pracy terapeutycznej stara się wyjść naprzeciw aktualnym potrzebom dziecka, bazując na jego wewnętrznej ciekawości i motywacji. Ceni zajęcia aktywizujące i integrujące dzieci we wspólnym działaniu.

W wolnym czasie rękodzielniczka i miłośniczka górskich wędrówek.

Wychowawca klasy I
mgr Ewelina Romańska

Absolwentka Pedagogiki Ogólnej o specjalności Szkolnej z Elementami Terapii Pedagogicznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im.  Jana Pawła II. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki Wczesnoszkolnej z Elementami Wychowania Przedszkolnego na tejże uczelni. Posiada stopień nauczyciela kontraktowego. Od czterech lat w zespole „Słonecznej Polany"

Pracuje głównie Metodą Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz, elementami Matematyki Dziecięcej prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, a także korzysta z materiałów rozowjowych M. Montessori. Brała udział w Seminarium Wymiany Doświadczeń Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Wczesnoszkolnej o tematyce: „Nauczyciel – rodzic, akademia dialogu i współpracy” oraz „Szkoła twórcza – twórczość w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej”. Uczestniczyła także w projekcie Akademii Profesjonalnego Nauczyciela: „Od Ciebie wiele zależy – nauczyciel wychowania przedszkolnego w zmieniającej się rzeczywistości”. Zdobyła wiedzę i umiejętności w zakresie wykorzystania technologii informacyjnej w pracy z dziećmi, pobudzania twórczego myślenia oraz przygotowania do nauki czytania i pisania. Brała udział m.in. w szkoleniu wprowadzającym do metody projektów badawczych, a także w warsztatach „Zabawa rozwijająca rozwój”.

Pracę z dziećmi uważa za swoją pasję.  Kreatywność i pogoda ducha pozwalają jej na łatwe nawiązywanie kontaktu z wychowankami. Podczas zajęć stara się pobudzać dziecięce zmysły, wyzwalać ciekawość świata oraz radosną twórczość. Lubi razem z dziećmi eksperymentować, badać i poznawać to, co nieznane.

W wolnych chwilach uwielbia czytać książki, jeździć na rowerze oraz podróżować.

Nauczyciel wspomagający w klasie I, Terapeuta
mgr Katarzyna Lipińska-Wolf
 

Nauczyciele świetlicy
mgr Katarzyna Mamaj i mgr Małgorzata Żebrowska
Doświadczone nauczycielki wychowania przedszkolnego, od wielu lat związane ze Słoneczną Polaną.

Nauczyciel muzyki
mgr Anna Szarek-Lisiewicz

Ukończyła z wyróżnieniem oraz nagrodą dla najlepszego absolwenta Gdańskie Liceum Muzyczne ITN (Indywidualny Tok Nauczania dla uczniów wybitnie uzdolnionych). Studiowała na wydziałach instrumentalnych Akademii Muzycznej w Warszawie i w Łodzi. Studia także ukończyła z wyróżnieniem. Ukończyła studium pedagogiczne przy Akademii Muzycznej w Łodzi, otrzymując ze wszystkich przedmiotów najwyższe oceny. 

Od młodego wieku koncertuje w Europie i USA, zdobywała też najwyższe laury na wielu konkursach krajowych i międzynarodowych. Występowała jako solistka i kameralistka w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej, Łódzkiej, Bałtyckiej, a także jako solistka i koncertmistrz na międzynarodowych festiwalach w Polsce, Francji, Luxemburgu i Holandii. W USA zadebiutowała czterema solowymi występami w Chicago w roku 2000. W dziedzinie muzyki rozrywkowej była kilkakrotnie pierwszą wiolonczelistką podczas sopockich festiwali piosenki. Przygotowywała grupę smyczkową i występowała z Kannye West'em na Heineken Open'er w Gdyni. Współpracowała z takimi sławami jak Leszek Możdżer, Krzysztof Herdzin czy Adam Sztaba. Towarzyszyła na scenie największym gwiazdom polskiej piosenki, byli to m.in: Grzegorz Turnau, Edyta Geppert, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Mietek Szcześniak, Sistars, Piotr Rubik, Bajm, Kombi, ale także gwiazdom z innych krajów, jak Helena Vondrackova czy Demis Roussos.

Jest Dyrektorem Międzynarodowego Impresariatu Best Art Promotion, na którego zaproszenie przybyło do Polski już ponad 100 znakomitych muzyków z całego świata. Od 2008 roku organizuje i prowadzi Międzynarodowy Festiwal „Perła Baroku”  w Kobyłce. W 2014 r. ukazała się jej solowa płyta „Muzyka bez granic”.

Zamiłowanie do pedagogiki muzycznej, oraz zainteresowanie tematyką rozwoju talentu sprawiło, iż od kilkudziesięciu już lat Anna Szarek-Lisiewicz naucza dzieci, młodzież i studentów zarówno w zakresie nauki gry na instrumentach (wiolonczela, fortepian), jak i ogólnego wprowadzania w świat muzyki, otwierając dzieci na muzykę, budząc ciekawość i zachwyt dla świata sztuki. 

"Najbardziej zależy mi na tym by dzieci ucząc się codziennie życia uczyły się także, że każdy z nich posiada jakieś wielkie skarby. Są nimi talenty, cechy charakteru, osobowości, które należy wyszukać, dostrzec i wesprzeć, które dzieciom w przyszłości ułatwią życie, znalezienie pasjonującej pracy w której osiągać będą sukcesy ze swobodą.  Nie musimy być tacy sami, nie powinniśmy:) Nie chcę by dzieci były takie same i nie cenię kształcenia, które szkoli wszystkich tak samo, bo nie może być skuteczne. Dostrzegam w dziecku osobowość, chcę jej pomóc wzrastać, chcę by dziecko rozumiało swoje otoczenie. Czasem to wymaga szlifowania niewłaściwych postaw. Czym są niewłaściwe postawy ?- cechami, które będą w życiu przeszkadzać w rozwoju talentów dziecka. Będą jak chwasty próbujące zgłuszyć , ukryc to co cenne. Czyli niewłaściwą postawą nie jest to, co mi przeszkadza, tylko to, co przeszkadza w rozwoju dziecka, choć często bywa to to samo :) Chciałabym oczywiście, by rozumiały i pokochały sztukę. Jest to cel mojej artystycznej edukacji – tworzyć osobowości oświecone, swobodne, twórcze, dawać dzieciom odwagę i poruszać wyobraźnię. Są na najlepszej drodze:)"

Nauczyciel wychowania fizycznego
mgr Rafał Koźbiał
Absolwent kierunku Wychowanie fizyczne w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Pruszkowie. Nauczyciel kontraktowy. Do grona pedagogicznego Szkoły dołączył we wrześniu 2016 r. 

Jego największą pasją jest judo, które trenuje nieprzerwanie od 18 lat. Naturalny więc okazał się wybór kierunku studiów. Pan Rafał od sześciu lat dzieli się i zaraża podopiecznych miłością do sportu. Zgodnie z tym, co powiedział Goethe "Kto wiele przebywa z dziećmi, odkryje, że żaden nasz czyn nie pozostanie u nich bez oddźwięku" stara się nie tylko ćwiczyć z dziećmi i rozwijać ich sprawność fizyczną, ale także wpajać im zasady fair play, zachowań koleżeńskich oraz kształtować młody kręgosłup moralny. Zajęcia z trenerem to jednak przede wszystkim dobra zabawa i masa śmiechu w przyjaznej, sprzyjającej rozwojowi atmosferze.

Odpoczywa aktywnie w gronie najbliższych. Lubi czytać, podróżować i słuchać muzyki klasycznej.

Nauczyciel języka angielskiego
mgr Natallia Rusina
Jest związana ze Słoneczną Polaną od początku jej działalności. Posiada tytuł mgr Filologii angielskiej z dodatkową specjalnością – Język francuski. Nieprzerwanie od 1999 roku uczy języków obcych dzieci oraz młodzież. Pani Natallia bierze udział w licznych szkoleniach, m.in.: „Active Methods of Teaching”, Active Methods of Teaching Workshop”, „The System of Education In Poland”, „Distance Education Workshop”, które przyczyniają się do efektywniejszej pracy z najmłodszymi studentami. Uczy w oparciu o znane metody nauczania języka obcego: TOTAL PHYSICAL RESPONSE, COMMUNICATIVE LANGUAGE TEACHING, SONGS STORIES TEACHING METHOD, DIRECT METHOD, oraz w oparciu o autorską metodę nauczania języka angielskiego w przedszkolu tj. PLAYGROUP APPROACH.

Nauczyciel religii
mgr Kamila Kielak

Psycholog 
mgr Agnieszka Amzel
Absolwentka studiów magisterskich Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i Studiów Podyplomowych Rehabilitacji Dzieci z Dysfunkcjami Rozwoju na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła kurs podstawowy psychoterapii systemowej-indywidualnej i rodzin w WTTS oraz szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży w CBT. Posiada Certyfikat Krajowego Towarzystwa Autyzmu. Od kilku lat współpracuje z przedszkolami, w których gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci i konsultacje dla nauczycieli oraz rodziców. Wspiera "Słoneczną Polanę" od samego początku jej istnienia.

Logopeda 
mgr Aleksandra Górecka
Absolwentka kierunku Logopedia, na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Posiada także dyplom licencjacki kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Prowadzi badania przesiewowe oraz zajęcia logopedyczne w przedszkolach i centrach terapeutycznych. Pracuje wieloma metodami, m.in. symultaniczno-sekwencyjną metodą nauki czytania. Prowadzi terapię logopedyczną dla wskazanych dzieci oraz obserwuje rozwój mowy dzieci dwuletnich. Wspiera "Słoneczną Polanę" od samego początku jej istnienia.

Dyrektor Pedagogiczny

mgr Ewa Balcerak

Nauczyciel i pedagog, związana ze "Słoneczną Polaną" od początku działalności, absolwentka kierunku Pedagogika Przedszkolna z Terapią Pedagogiczną w Wyższej Szkole ZNP oraz kierunku Polityka Społeczna Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka Podyplomowego Studium Polityki i Zarządzania Oświatą w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie przy ul. Podwale 13. Ukończyła m.in. roczny kurs Wczesnej Edukacji Montessori uzyskując międzynarodowy dyplom Nauczyciela Montessori – MACTE (Montessori Accreditation Council for Teacher Education). 

Dyrektor Zarządzający

mgr Aneta Topczewska-Scrivo

Manager i pedagog, założycielka "Słonecznej Polany", absolwentka kierunku Pedagogika Ogólna i Przedszkolna na Uniwersytecie Warszawskim, magister kierunku International Relations w Collegium Civitas, etnolog i antropolog kultury (dyplom licencjacki UW). Absolwentka Podyplomowego Studium Polityki i Zarządzania Oświatą na UW. Wcześniej wieloletnia opiekunka dzieci w wieku przedszkolnym za granicą, asystent zarządu w dużej korporacji, kierownik niepublicznego przedszkola montessori. Ukończyła m.in. kurs propedeutyczny Pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecęcego, prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Montessori.


Widget by : All Blogging Tips