Wyślij

Aktualności na e-mail.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o tym co dzieje się w przedszkolu zostaw nam swój adres e-mail.


Pierwsza w Kobyłce – przedszkolna grupa terapeutyczna z elementami integracji rówieśniczej

Przedszkole Słoneczna Polana w Kobyłce, we współpracy z Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną VIVO, organizuje nowatorską grupę terapeutyczną dla dzieci z orzeczeniami o kształceniu specjalnym.

Zalety naszej grupy:

W tej kameralnej grupie dziecko jest w specjalistycznej, intensywnej terapii rozwojowej, i jednocześnie korzysta z prawidłowych wzorców od rówieśników neurotypowych, poprzez wspólne aktywności w klasycznej grupie przedszkolnej. Program terapeutyczno-przedszkolny przygotowany jest przez zespół specjalistów z Poradni VIVO oraz wychowawców grupy. Udział w programie mogą wziąć dzieci od 2 do 6 roku życia, posiadające orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Głównym celem programu jest doprowadzenie do takiej poprawy funkcjonowania dziecka, aby po zakończeniu programu mogło ono uczęszczać do integracyjnej grupy przedszkolnej lub szkolnej.

Dzieci biorą udział w różnorodnych specjalistycznych zajęciach indywidualnych i grupowych, dostosowanych indywidualnie do potrzeb dziecka. Proponujemy między innymi: indywidualne zajęcia z terapeutą, zajęcia integracji sensorycznej, zajęcia z psychologiem, zajęcia z arteterapii, zajęcia z  hipoterapii / dogoterapii, zajęcia uspołeczniające oraz zabawę w grupie neurotypowych rówieśników, zajęcia terapii ręki, zajęcia ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, zajęcia z logopedą, trening rozszerzania diety, trening czystości, terapie słuchowe (Tomatis, Johansen, Neuroflow).

Czesne w grupie terapeutycznej wynosi 900 zł miesięcznie. Stawka żywieniowa: 16 zł/dzień w przedszkolu + 2 zł/dzień (dzieci z alergią pokarmową).

Pozostały 3 dostępne miejsca – rekrutacja na wrzesień 2020 jeszcze trwa. Zapewniamy dziecku pobyt w Przedszkolu przez 8h dziennie (od 8 do 16). Nasza kuchnia samodzielnie przygotowuje posiłki (na miejscu), również z wymagającymi dietami.

Kontakt z koordynatorem programu: 668-366-746


Widget by : All Blogging Tips