Wyślij

Aktualności na e-mail.

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o tym co dzieje się w przedszkolu zostaw nam swój adres e-mail.


Rzeczpospolita, wydanie 2 kwietnia 2013 

Siedem przedszkoli otrzymało prestiżowy tytuł „Przedszkole przyjazne maluchom”. Przyznała je kapituła Komitetu Ochrony Praw Dziecka

Certyfikaty otrzymały następujące przedszkola: Niepubliczne Przedszkole Akademia Puchatka z Sokołowa Podlaskiego, Przedszkole Niepubliczne Bambinolandia z Warszawy-Włochy, Krasnalkowo Punkt Przedszkolny z Brwinowa, Niepubliczne Przedszkole Milusin z Warszawy-Wawer, Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Słoneczna Polana z Kobyłki, Niepubliczne Przedszkole Językowe Wesoły Autobus z Książenicy, Polsko-Angielskie Przedszkole Niepubliczne Wesołe Krasnale z Warszawy-Ursynów.

Komitet Ochrony Praw Dziecka

Zgłoszone do pierwszej edycji placówki zostały ocenione na podstawie informacji podanych w ankiecie, zamieszczonych na stronach internetowych, profilach społecznościowych oraz nadesłanych zdjęć i dokumentów. Istotnym kryterium oceny były również opinie rodziców i opiekunów dzieci. – Wyróżnione przedszkola cechują się ciekawym, często autorskim programem, dobrymi warunkami lokalowymi oraz zajęciami prowadzonymi wspólnie z rodzicami. Organizują wyjścia i wycieczki, uczą języków obcych, a wysoko wykwalifikowana kadra dba o prawidłowy rozwój dzieci – uważa Małgorzata J. Berwid, animatorka kultury i autorka programów telewizyjnych dla dzieci, członek Kapituły.

Zainaugurowany w ubiegłym roku projekt Komitetu Ochrony Praw Dziecka – „Przedszkole przyjazne maluchom" – skierowany jest do niepublicznych placówek wychowania przedszkolnego w województwie mazowieckim, a jego celem jest promowanie idei dobrych przedszkoli, które korzystnie wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dziecka.

Nagrody zostaną wręczone przez Komitet Ochrony Praw Dziecka podczas uroczystej gali, która odbędzie się jesienią tego roku. http://www.rp.pl/artykul/2,995710-Przedszkole-przyjazne-maluchom.html


Wieści Podwarszawskie, wydanie 14 października 2012 

otwarcie przedszkolaW życiu każdego rodzica przychodzi moment, w którym musi wybrać odpowiednie przedszkole dla swojej pociechy. I tu dopiero pojawia się dylemat: które jest najlepsze? Zadanie to staje się jeszcze trudniejsze, gdy do listy już istniejących placówek dołącza nowa…W Kobyłce, przy ulicy Jana Brzechwy otwarto nowe niepubliczne przedszkole integracyjne o przyjaznej nazwie „Słoneczna Polana”. Funkcjonuje ono już od 1 września 2012 r., ciesząc się przy tym niemałym zainteresowaniem, jednak oficjalne otwarcie odbyło się 6 października. Podczas otwarcia zaproszeni goście mogli zwiedzać cały budynek, który już z zewnątrz robi wręcz piorunujące wrażenie. Duże, przestronne i doskonale wyposażone sale dydaktyczne, mogące pomieścić 250 dzieci, a także ogromna kuchnia z bajkową jadalnią, oraz nowoczesny plac zabaw znajdujący się w sercu budynku, wprawią w zachwyt nawet najbardziej krytycznego obserwatora.

Punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęła się oficjalna część uroczystości: budynek został poświęcony, a następnie pani dyrektor Aneta Topczewska-Scrivo poprosiła inwestora przedsięwzięcia o przecięcie wstęgi, symbolizującej cztery lata pracy nad powstaniem obiektu przedszkola. Podziękowała także wszystkim swoim pracownikom za ciężką i ambitną pracę przez pierwszy miesiąc działania placówki.

Po oficjalnych wystąpieniach najstarsza grupa zaśpiewała i zatańczyła dla publiczności. Wzruszeni rodzice podkreślali fantastyczną atmosferę otwarcia, oraz fakt, że występ dzieci był "na luzie", radosny, a dzieciaki były uśmiechnięte i niestremowane. Wszystkie dzieci zostały pasowane na przedszkolaka za pomocą olbrzymiej przedszkolnej kredki, oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy.

W czasie dalszej zabawy animacyjnej dla dzieci i rodziców przedszkole zwiedzali licznie zaproszeni goście, wśród których znalazł się między innymi Burmistrz Kobyłki pan Robert Roguski, Przewodnicząca Rady Miasta Kobyłka pani Ewa Jaźwińska, dyrektorzy publicznych placówek oświatowych w Kobyłce, a także Burmistrz Wołomina pan Ryszard Madziar oraz Wicestarosta Wołomiński pan Konrad Rytel. Na zakończenie uroczystości Dyrekcja zaprosiła wszystkich na przygotowany przez przedszkolne kucharki wytworny poczęstunek, który zrobił na gościach duże wrażenie.

Na pytanie, czy efekt końcowy jest zgodny z założeniami, dyrektor Aneta Topczewska-Scrivo z uśmiechem na twarzy odpowiada, „Cztery lata temu powstanie takiej placówki niepublicznej wydawało się niektórym niemożliwe. Ogrom włożonej tu pracy sprawił, że dziś efekty przerosły nasze założenia – jest to przedszkole na miarę XXIII wieku”. Ja natomiast liczę na to, że radni miast powiatu wołomińskiego obradujący nad nowymi inwestycjami, biorąc za przykład „Słoneczną Polanę” zdadzą sobie sprawę, że nie ma rzeczy niemożliwych.


Życie Powiatu Wołomińskiego, wydanie 14 czerwca 2012 zapr paraolimp

13 czerwca w ZSP nr 2 w Kobyłce odbyła się II Szkolna Paraolimpiada Sportowa uczniów klas integracyjnych. Podobnie jak rok temu, impreza okazała się ogromnym sukcesem, sukcesem przede wszystkim idei integracji dzieci pełno- i niepełnosprawnych. Paraolimpiady, właśnie takie, tak ta, która odbyła się w Kobyłce, dostarczają uczestnikom i organizatorom mnóstwo satysfakcji, a także wielu pozytywnych wzruszeń, poczucia szczęścia z dawania radości innym. Wiedzą dobrze o tym uczestnicy niedawnej wołomińskiej XII Gminnej Spartakiady Niepełnosprawnych. Podczas wołomińskiej imprezy rozgrywane były nie tylko zawody sportowe – była pełnym radości i entuzjazmu spotkaniem integrującym środowiska zajmujące się działaniem na rzecz niepełnosprawnych.

4W rozgrywkach kobyłkowskich wzięli udział uczniowie z klas integracyjnych szkoły podstawowej i gimnazjum Zespołu Szkół Publicznych nr 2, którzy wystartowali w parach ze zdrowymi rówieśnikami ze swoich klas. Zawodnicy zmierzyli się m.in. w konkurencjach: rzut woreczkiem do obręczy, przeciąganie liny, toczenie piłek, strzelanie do bramki, tor przeszkód. Kibicowali im jak zwykle rodzice, rodziny i przyjaciele, a także pozostali uczniowie szkoły, nauczyciele oraz wszyscy, którym nieobca jest idea solidaryzowania się z niepełnosprawnymi oraz działalność społeczna. Imprezie patronował burmistrz Kobyłki Robert Roguski.

Celem paraolimpiady jest budowanie w jej uczestnikach i mieszkańcach gminy świadomości o godności osoby niepełnosprawnej, wartości integracji, idei budowania przyjaźni poprzez rywalizację sportową. Zawody mają stać się również dla dzieci okazją do dobrej zabawy. Dla wszystkich uczestników przewidziano medale, puchary i nagrody. ZSP nr 2 w Kobyłce, w którym uczy się około 30 dzieci, przede wszystkim z niepełnosprawnością intelektualną, prowadzonych jest siedem oddziałów integracyjnych – jest to jedyna w Kobyłce szkoła z klasami integracyjnymi.

Organizatorzy na imprezę zaprosili także przedstawicieli władz miasta. Imprezę sponsorowali: Emil Wiatrak, Danuta i Paweł Jaworscy, Mirosław Tymiński, Przedszkole Integracyjne „Słoneczna Polana” w Kobyłce. – Chcemy promować ideę integracji w naszym powiecie, dlatego postanowiliśmy wesprzeć finansowo tę imprezę – mówi Aneta Topczewska-Scrivo, dyrektor zarządzający Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Słoneczna Polana” z Kobyłki. http://www.zyciepw.pl/ii-szkolna-paraolimpiada-sportowa-w-zsp-nr-2-w-kobylce  


Życie Powiatu Wołomińskiego, wydanie 21 maja 2012 

Siatkarze z Kobyłki na 4. miejscu w Polsce!

Z ogromną determinacją walczyli siatkarze MKS Wicher Trójka Kobyłka w finałowym turnieju mistrzostw Polski młodzików rozgrywanym w hali OSiR w Wołominie. Drużyna prowadzona przez Piotra Szymanowskiego zajęła 4. miejsce. To największy sukces w historii gier zespołowych klubu z Kobyłki.

Wicher był organizatorem finałowego turnieju z udziałem ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Już awans do tego grona był ogromnym sukcesem klubu, ale trener i zawodnicy zapowiadali, że na tym nie poprzestaną. Obietnicy dotrzymali, dostarczając kibicom wielu emocji i radości.

(…) – Byliśmy blisko miejsca na podium, nie udało się, trzy drużyny były od nas lepsze, ale czwarte miejsce w Polsce jest naszym ogromnym sukcesem – powiedział trener Piotr Szymanowski. – Najbardziej cieszę się z tego, że pokazaliśmy, iż stać nas na walkę o medale. Nasz najlepszy zawodnik odniósł kontuzję w półfinale i przegraliśmy z rywalami, bo byliśmy osłabieni. Mimo to chłopcy do końca walczyli bardzo ambitnie, jak równy z równym z najpotężniejszymi klubami w Polsce. To bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Doświadczenia, które moi zawodnicy zdobyli w tym sezonie na pewno będą procentować.

Szczególne podziękowania należą się tym, którzy wspierali zespół od momentu powstania: burmistrzowi Kobyłki panu Robertowi Roguskiemu, naszemu sponsorowi przedszkolu Słoneczna Polana, dyrektorowi szkoły nr 3 w Kobyłce panu Tomaszowi Szturo, władzom Wichru, dyrektorowi OSiR panu Piotrowi Szulcowi, rodzicom chłopców, pozostałym sponsorom oraz ludziom, bez których ten sukces nie byłby możliwy. Turniej rozegrano pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Burmistrzów Kobyłki i Wołomina.

(…) Zespół Wichru grał w składzie: Mateusz Gawkowski (kapitan), Artur Gromelski, Piotr Kalinowski, Marcin Szczęsny, Mateusz Ślesicki, Jan Hoffman, Michał Opiatowski, Piotr Sześciórka, Hubert Rowicki, Piotr Szulc, Jakub Chodkowski, Cezary Rajner.http://www.zyciepw.pl/siatkarze-z-kobylki-na-4-miejscu-w-polsce


Widget by : All Blogging Tips